• Activities 1
  Private Beach

  Tabiatın kucağında özel bir alanda, üstelik merkezi bir konumda tatil yaparken her an her şeye erişebilir olmak…

  Size kalabalıktan uzak, doğanın seslerini dinlerken mavinin bin bir tonuyla buluşabileceğiniz bir alan yarattık. Ölüdeniz’in eşsiz turkuaz deniziyle buluşacağınız bu özel plajda en keyifli anılarınızı biriktirecek, hayatı sıfırlayacaksınız.

 • Activities 2
  Ölüdeniz

  Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da "Uzak Diyar" olarak tanınan Ölüdeniz, benzeri olmayan doğasıyla büyüleyici bir yer.

  Hani denizin çarşaf gibi olduğu anlar vardır, bazen girmek istediğiniz bazen de kıyıdan izlediğimiz… İşte o anları, neredeyse günün her saati Ölüdeniz’de yakalayıp kendinizi doğanın kucağına bırakabilir, huzur ve dinginliğin tam ortasında tüm bir yılın yorgunluğunu bırakabilirsiniz.

  Kuş cıvıltıları eşliğinde on dakikalık bir yürüyüşle Ölüdeniz (Belcekız)Plajı’na inerek keyifli bir gün yaşayabilirsiniz.

 • Activities 3
  Paragliding

  İngilizcede “paragliding” olarak adlandırılan yamaç paraşütü, dağlardan ya da yüksek yamaçlardan belirli hız kazandıktan sonra rüzgârın eşlik ettiği bir spor türüdür. Türkiye’de yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer olan ve en çok tercih edilen Babadağ’a araçla otelimizden 45 dakika sonra ulaşabilirsiniz.

  Rüzgâra karışarak doğanın tüm renklerini bir arada görüp heyecanlı dakikalar yaşamak istiyorsanız bu sporu mutlaka deneyin.

 • Activities 4
  Jeep Safari

  Ölüdeniz’e geldiğinizde bir diğer deneyimlemeniz gereken aktivite Jeep Safari. Doğanın içine gerçek anlamda karışarak toza, çamura batmaya, tüm engebeli yollardan patikalar aşmaya hazır mısınız?

  Bu yolculukta Yaka Köyü’nde lezzetli bir köy lezzeti molası verilip çam ormanlarının mis gibi kokusu eşliğinde geri dönmek paha biçilemez. Modern dünyadan tamamen uzak bir yerde adrenalin ve eğlenceyi bir arada yaşayacaksınız.

 • Activities 5
  Horse Riding

  Çam ağaçları arasındaki patikalardan arasından sessiz ve yavaşça ilerliyorsunuz ve eski Rum evlerinin olduğu, kalıntılarla dolu tarihi Kayaköy’e varıp yörenin en sakin köşelerinde mola veriyor, aynı yoldan geri dönüyorsunuz. Doğanın kalbinde gittiğiniz bu yol içsel bir yolculuktan farklı değil desek yanlış olmaz. Ölüdeniz’e geldiğinizde at turu ile kısa ancak dingin bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.

 • Activities 6
  Diving

  Dalış tutkunlarının en sevdiği yerlerden biridir Ölüdeniz. Suyun durgun olması dalışı daha konforlu hale getirdiği için de tercih sebebi oluyor.Deneyimli dalışçılar tarafından yeni başlayanlara ve profesyonel dalgıçlara özel tüplü ya da serbest dalış temelli kurslar da düzenlenmekte.

  Suyun altında binlerce çeşit balık türü ve bin bir çeşit güzellikle tanışmanın verdiği keyfi hissetmek başka bir deneyim. Ölüdeniz (Belcekız) Plajı’nda yer alan tur şirketlerinden rezervasyonunuzu yapıp Dalyan ya da Akvaryum koylarına tekneyle hareket edebilirsiniz.

 • Activities 7
  12 Adalar Turu

  Tekne turları farklı koyları bir arada keşfetmeyi sevenler için oldukça ideal. Peki ya Fethiye’de bir güne sığdırabileceğiniz birbirinden güzel adalar, koyları görmeye hazır mısınız?

  Akvaryum Koyu’nun berrak sularında yüzmek, yeşille mavinin her tonunu yakalayacağınız ve ailece keyifli vakit geçireceğiniz Yassıca Adası, Kızıl Ada, Tersane Adası, Tavşan Adası bu turun en keyifli köşeleri.

 • Activities 8
  Quad Bike Safari

  Jeep Safari’den farklı olarak kontrol sizde olsun isterseniz, engebeli patikaları aşmanın en zevkli deneyimlerinden biri de quad bike.

  Çam ormanlarının arasında size özel bir sürüş deneyimi keyfini quad bike ile çıkarabilirsiniz.

 • Activities 9
  Kelebekler Vadisi

  Doğanın kendi halinde kalabildiği, tam manasıyla el değmemiş bir köşe Kelebekler Vadisi. Sert kayalıkların arasındaki masmavi denizin yemyeşil bir sessizlikle iç içe geçtiği cenneten bir köşe. Milyarlarca kelebeğin kayalıklarda bir tablo gibi oluşturduğu şekilleri gördükçe neden buranın özel bir yer olduğunu fark edeceksiniz.

  1995’te 1. derece doğal sit alanı ilan edilmesiyle beraber imara tamamen kapanan bu güzide doğa harikasına on dakikalık yürüyüşten sonra ineceğiniz Ölüdeniz Plajı’ndan kalkan tekneler ile rahatlıkla varabilirsiniz. Araç ile ulaşımın oldukça zor olduğunu belirtelim. Zira, Kelebekler Vadisi’nin biraz yukarısında durup yaklaşık 1 saatlik zorlu bir iniş sonrası vadiye varabiliyorsunuz.

 • Activities 10
  Kabak Koyu

  El değmemiş dokusuyla kamp ve yoga tutkunlarını kendisine çeken Kabak ise bir diğer durağınız olmalı. Otelimizden yaklaşık yarım saat mesafeyi aracınızla alıp Kabak’a varabilir ve doğanın başka bir hediyesini yerinde görebilirsiniz. Kelebekler Vadisi’ni geçtikten sonra, engebeli yollar sizi zorlasa da bu yolculuğa değdiğini göreceksiniz.