About Us Fethiye denilince ilk akla gelen yer şüphesiz Ölüdeniz. Fethiye’ye 12 km uzaklıktaki bu eşsiz koy 2006 yılında Dünya’nın en iyi kumsalı seçildi. Bu muhteşem coğrafyanın kusursuz vadileri arasında konumlanarak güzel Ölüdeniz’i kendimize yuva edindik ve Z Exclusive ailesi olarak en ince ayrıntısına kadar düşündüğümüz villalar ve odalarımızla dinlendiğiniz, bir o kadar da eğlenebildiğiniz bir deneyim yaratmak için yola çıktık.

Kusursuz bir coğrafyanın kalbinde, 5000 m2 alan içerisinde sırt sırta yer alan 6 adet villa ve 12 adet oda ile kapılarımızı 2019 yılında açmaya karar verdik. Zaman kavramından uzaklaşıp sadece an’a odaklanacağız ve kalabalıktan uzak size özel bir alan yaratma düşüncesiyle motive olduk.

Öze saygıyla çıktığımız yolda hem doğayla kucaklaşıp hayatı sıfırlayabilecek hem de keşfedeceğiniz detaylarla zamanın ruhunu yakalayacaksınız.

Bahçemizde yetişen domates ve biberin, kahvaltı masasında en taze haliyle yer bulduğu; kahvaltı sonrası güneşle toprağın bütünleştiği en güzel anlarda çıplak ayakla uzun yürüyüşler yaptığınız öğleden önceyi, havuz başında güzel müzikler eşliğinde sürdürebilirsiniz.

Bir akşamüstü eşsiz doğanın cömertçe sunduğu tüm güzellikleri hissedebilir, Muğla’ya özel tahinli tatlılarımızla kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Spontane anlara ve dostluklara ev sahipliği yapmanın heyecanıyla oluşturduğumuz, her sene yeniden gelmek isteyeceğiniz keyifli alanlarda vakit geçirebilir, en keyifli alanlarımızdan biri olan Z Bar Zone’da serin bir içecek yudumlayıp içinizdeki yaşam enerjisini yeniden keşfedebilirsiniz.

Sırtını eski bir Rum yerleşimi olan Kayaköy’e veren otelimize sadece on dakikalık yürüme mesafesindeki Ölüdeniz (Belcekız) Plajı’na inerek mavinin bin bir tonuna şahitlik edebilir, denizin turkuaz rengiyle bütünleşen sahilde dinlenmenin yanı sıra kite surf, su kayağı gibi sporlarla ilgilenebilirsiniz.

Babadağ’da 2000 metre yükseklikten yamaç paraşütünü deneyimleyebilir ve Belcekız Plajı’nda dalış yapabilirsiniz. Milyarlarca kelebeğin vadileri sarmasıyla Kelebekler Vadisi adını alan bölge ise kendine özgü kimliğiyle mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri ve otelimize sadece on beş dakika uzaklıkta.

El değmemiş dokusuyla kamp ve yoga tutkunlarını kendisine çeken Kabak ise bir diğer durağınız olmalı.

Bu eşsiz coğrafyanın her metrekaresinde soluklanıp “işte buna değdi” diyeceğiniz her ana değer katmak için Z Exclusive ailesi olarak sizi Ölüdeniz’e davet ediyoruz.